Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie - Poradnik dla rodziców

Opublikowano: 2020-09-29 20:53, Numer artykułu: 31477

W obecnych czasach dzieci funkcjonują online już na bardzo wczesnym etapie swojego życia. Z tego powodu są nazywane internetowym pokoleniem. Nieograniczony dostęp do sieci to przede wszystkim wielka szansa, ale też równie duże zagrożenie. Spójrzmy na statystyki.
Czy wiedziałeś, że ponad 60% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat używa urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon, w tym 25% codziennie?
Czy zdawałeś sobie sprawę, że co czwarte dziecko w tym wieku aktywnie korzysta z internetu przeglądając strony www lub wyszukując treści, np. filmiki bądź aplikacje ?
Czy miałeś świadomość, że pierwszy kontakt z wirtualną rzeczywistością przypada średnio na 6–7 rok życia, a wiele badań wskazuje, że znaczna grupa dzieci rozpoczyna przygodę z nowymi technologiami jeszcze wcześniej...

Pliki do pobrania: