GALA WOLONTARIATU W TEATRZE KAMERALNYM – 05.12.2023

Opublikowano: 2023-12-14 20:34, Numer artykułu: 76569

Jedna z uczennic naszej szkoły – Marta Grabowska z kl. 2a została nominowana w bydgoskim  konkursie Wolontariusz roku 2023.

Marta zna język migowy i w związku z tym organizuje w szkole spotkania dla wszystkich.

Wiemy już jak bić brawo w języku migowym, wiemy też, że włączając i  wyłączając światło zwracamy uwagę niesłyszącego.

Marta jest wolontariuszką w Polskim Związku Głuchych gdzie udziela się raz w tygodniu - zajmuje się tłumaczeniami i pośredniczy w komunikowaniu się osób głuchych ze słyszącymi.

Podczas tegorocznej Jubileuszowej Gali Wolontariatu Marta została wyróżniona.

Wyróżnionym wolontariuszom gratulował pan prezydent Rafał Bruski oraz zastępca prezydenta pani Iwona Waszkiewicz.

Marta  otrzymała  od pana prezydenta list gratulacyjny oraz pamiątki.

Wolontariuszy nagradzano w różnych kategoriach.

Na koniec był słodki poczęstunek- jubileuszowy tort dla wszystkich gości.

Gratulujemy Marcie sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej działalności.

Opracowanie:  Joanna Leżoń