DZIEŃ ŚW. PATRYKA

Opublikowano: 2022-09-25 19:10, Numer artykułu: 51158

Z okazji Dnia św. Patryka uczniowie XIII LO realizowali projekt międzyprzedmiotowy dotyczący Irlandii. Celem projektu było przybliżenie uczniom tematyki związanej z Zieloną Wyspą.

Na lekcjach informatyki pod okiem Pani Ilony Wierzbickiej uczniowie stworzyli projekty dotyczące Irlandii, symboli irlandzkich i św. Patryka. Projekty wykonane były z wykorzystaniem programu Canva.

W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie kl. Ib tworzyli w języku angielskim kreatywne historyjki w oparciu o wyrzucone kości, których motywem przewodnim była Irlandia i jej patron – św. Patryk.

Na lekcjach religii z pomocą Pani Joanny Kalinowskiej uczniowie poznali sylwetkę św. Patryka oraz stworzyli ciekawe plakaty pracując w grupach.

Na koniec w dniu 18 marca odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Irlandii a na przerwach uczniowie mieli szansę posłuchać muzyki irlandzkiej przygotowanej przez Pana Łukasza Nowaka.

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie.

Beata Szmania