28 stycznia- Dzień Ochrony Danych Osobowych.

Opublikowano: 2020-09-08 20:33, Numer artykułu: 20607

Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony na dzień 28 stycznia przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o  zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

23 stycznia 2020 Uczniowie klas I, II i III XIII LO wzięli udział w spotkaniu w ramach obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych. Młodzież zapoznana została z tematyką ochrony danych osobowych.. Przeprowadzono specjalnie przygotowaną ankietę oraz test wiedzy na temat ochrony danych osobowych. Uczniowie przygotowali także plakaty na temat wszelkich zagrożeń wynikających z niewłaściwej ich ochrony.

Marta Siołkowska, Jarosław Pilich