„BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE "

Opublikowano: 2023-09-11 19:25, Numer artykułu: 61116
Podsumowanie akcji „BohaterON w Twojej szkole" w XIII LO!
W okresie od września do listopada w naszej szkole odbywały się zajęcia poświęcone upamiętnieniu czynów Powstańców Warszawskich.
Zajęcia w ramach akcji "BohaterON w Twojej szkole" były prowadzone na lekcjach języka polskiego, historii oraz na godzinach wychowawczych. Przeprowadzono zajęcia przypominające uczniom, jaką rolę w życiu każdego z nas odegrali Powstańcy i jak wyglądało ich życie. Uczniowie przygotowali plakaty upamiętniające wielkie czyny Powstańców i dodali klasowe wpisy na portalu dumnizpowstancow.pl W szkole odbyło się także wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, które miało przypomnieć, jak ważną wartością jest Ojczyzna. Pan Łukasz Nowak, Pani Kamilla Piątkowska i Pan Jarosław Pilich przypomnieli najbardziej popularne piosenki z czasu powstania. Zaczęliśmy od "Pałacyk Michla", następnie zaśpiewaliśmy "Warszawskie Dzieci", "Szary Mundur". Najwięcej wykonawców miała jednak "Siekiera motyka..."
Udział w akcji „BohaterON w Twojej szkole” koordynowały Panie Anna Dubielewska i Kamila Piątkowska.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Pielęgnujcie w sobie pamięć o tych, którzy walczyli o to, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce!