Bydgoski Grant Oświatowy „Jestem bydgoszczaninem z Fordonu”.

Opublikowano: 2020-09-07 21:20, Numer artykułu: 18840

5 grudnia odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu „Jestem bydgoszczaninem z Fordonu”. Realizowany był on w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego. Tematem przewodnim projektu od wielu lat jest fordońska Dolina Śmierci.

Podczas seminarium naukowego wręczono dyplomy oraz nagrody laureatom konkursu „Poznajemy Dolinę Śmierci”. Nagrodzeni to uczniowie bydgoskich szkół podstawowych oraz Szkoły Podstawowej  ze Strzelec Górnych, z której to gościliśmy uczniów klasy VIII.

Prelekcję na temat tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w czasie II wojny światowej na terenie naszego miasta oraz fordońskiej doliny wygłosił zaproszony na spotkanie Pan Krzysztof Drozdowski, autor książki „Tajemnica Doliny Śmierci”.

Jarosław Pilich, Bożena Kowalska - Wójtowicz