Dzień Białej Laski.

Opublikowano: 2020-09-06 20:19, Numer artykułu: 17607

24 października 2019 roku w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niewidomych i Słabo Widzących zorganizowano w naszej szkole Dzień Białej Laski. Akcja ta ma za cel kształtowanie u dzieci i młodzieży postawy otwartości i zrozumienia dla problemów osób z niepełnosprawnością wzrokową.

Młodzież klas I liceum zapoznała się z tematem potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabo widzących. Miała możliwość zrozumieć, co czują takie osoby, jak wygląda ich życie codzienne. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda nauka w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille'a w Bydgoszczy. Czego i jakimi metodami uczą się? Z jakich pomocy dydaktycznych korzystają uczniowie niewidomi i słabo widzący? Jak wygląda alfabet Braille'a? Na koniec spotkania uczniowie otrzymali poradnik Jak zachowywać się wobec osób niewidomych.

Uczniowie obejrzeli także przygotowane materiały filmowe: poradnik N jak niewidomy oraz Lib Dub SOSW im. Breilea.

Jarosław Pilich