DZIEŃ IRLANDZKI

Opublikowano: 2023-09-11 19:06, Numer artykułu: 65786

Z okazji Dnia św. Patryka (17.03.2023) uczniowie XIII LO uczestniczyli w projekcie międzyprzedmiotowym. Na lekcjach informatyki pod okiem Pani I. Wierzbickiej stworzli ciekawe projekty w programie Canva dotyczące Irlandii i symboli z nią związanych. Na matematyce uczniowie Pani A. Zagożdżon rozwiązywali zadania tekstowe tematycznie związane z Irlandią. Na lekcjach historii uczniowie Pani K. Piątkowskiej i Pana J. Pilicha pracując w grupach zapoznali się z najważniejszymi wydarzeniami z dziejów Irlandii. Podczas geografii na uczniów czekały kolejne wyzwania, pracując w parach lub w grupach zaznaczali na mapkach najważniejsze miasta Irlandii. Nauczyciele j. polskiego – Pani E. Barczak i A. Dubielewska wraz z uczniami przygotowały inspirujące informacje na temat sławnych irlandzkich pisarzy oraz laureatów Narody Nobla w dziedzinie literatury. W czasie przerw  posłuchać można było tradycyjnej irlandzkiej muzyki oraz obejrzeć wystawę i gazetkę tematyczną. Na parterze dostępne były kolorowanki z celtyckimi kolorowankami. Podczas religii uczniowie z Panią J. Kalinowską stworzyli komiksy obrazujące życie św. Patryka – patrona Irlandii. W projekt włączył się aktywnie Samorząd Uczniowski, którego przedstawiciele pod opieką Pani M. Siołkowskiej policzyli ilu uczniów w każdej klasie założyło zielony element stroju lub przypięło koniczynkę. Chętni uczniowie brali również udział w „Konkursie Wiedzy o Irlandii”, na który zapraszam również w przyszłym roku.

Beata Szmania