EDU(R)EWOLUCJA 2 - REKRUTACJA NAUCZYCIELI

Opublikowano: 2021-09-13 21:06, Numer artykułu: 39716

Informujemy, że w XIII Liceum Ogólnokształcącym rozpoczęła się realizacja projektu „Edu(R)ewolucja 2”, którego celem jest poprawa efektywności i jakości kształcenia.

Ogłaszamy nabór dla nauczycieli w ramach projektu „Edu(R)Ewolucja 2” realizowanego przez Miasto Bydgoszcz w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie 10.1 Kształcenie ogólne i zawodowe w ramach ZIT, Poddziałanie 10.1.2 Kształcenie ogólne w ramach ZIT.

W maju 2021  planowane jest już pierwsze szkolenie dla nauczycieli – doradców zawodowych.

Z załącznikach - niezbędne dokumenty.

REGULAMIN NABORU NAUCZYCIELI - UCZESTNIKÓW PROJEKTU

„Edu(R)Ewolucja 2”

XIII Liceum Ogólnokształcącym

I.  Postanowienia ogólne

1. Niniejszy Regulamin (zwany dalej: Regulaminem) określa zasady rekrutacji i uczestnictwa NAUCZYCIELI w Projekcie nr RPKP.10.01.02-04-0002/20 pn. „Edu(R)Ewolucja 2”, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie 10.1 Kształcenie ogólne i zawodowe w ramach ZIT, Poddziałanie 10.1.2 Kształcenie ogólne w ramach ZIT.
  2. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
  3. Projekt realizowany jest w okresie: 01.01.2021 r. – 31.07.2023 r.
  4. O udział w projekcie mogą ubiegać się wyłącznie nauczyciele uczący w szkołach objętych projektem.
  1. Celem projektu jest poprawa efektywności i jakości kształcenia w 14 bydgoskich liceach ogólnokształcących, dla których organem prowadzącym jest M. Bydgoszcz, poprzez realizację wysokiej jakości zajęć dla 2 443 uczniów oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji 137 nauczycieli w terminie do 31.07. 2023 r.

II.    Wybór nauczycieli - uczestników/uczestniczek projektu

1. Rekrutację nauczycieli przeprowadza Komisja Rekrutacyjna w XIII Liceum Ogólnokształcącym  w Bydgoszczy, powołana przez dyrektora szkoły.
  2. Termin rekrutacji określony będzie w ogłoszeniu o naborze, zamieszczonym w siedzibie XIII Liceum Ogólnokształcącego  oraz na stronie internetowej: http://lo13.edu.bydgoszcz.pl
  3. Wykaz wsparcia realizowanego przez XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy.
  4. Szkolenia w zakresie:
  • dydaktyki matematyki,
  • wykorzystania narzędzi TIK w edukacji,
  • doradztwa zawodowego

5. Warunkiem ubiegania się o udział w projekcie jest:

a) osobistezłożenie wypełnionego i podpisanego przez nauczyciela formularza zgłoszeniowego w sekretariacie szkoły, ul. Gawędy 5 w Bydgoszczy lub u

koordynatora szkolnego.

1. Kryteria formalne:

a)Nauczyciel uczy w liceum ogólnokształcącym objętym projektem.

7.Kryteria premiujące:

a) Staż pracy nauczyciela – do 5 lat - 1 pkt.; 6-10 lat – 2 pkt, powyżej 10 lat – 3 pkt.

b)Nauczyciel posiada rekomendacje Dyrektora szkoła – 1 pkt.

c)Kolejność zgłoszeń.

1. W przypadku, gdy liczba uczestników, którzy zgłosili się do udziału w danej formie wsparcia jest równa lub niższa niż liczba dostępnych miejsc, szkoła odstępuje od analizy kryteriów premiujących i nadawania wag punktowych.
  2. Z posiedzenia komisji rekrutacyjnej sporządza się protokół wraz z listą podstawową i rezerwową osób, które nie zakwalifikowały się do udziału w projekcie. W przypadku rezygnacji uczestnika jego miejsce zajmuje pierwsza osoba z listy rezerwowej.
  3. Informacja o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie zostanie umieszczona na tablicy informacyjnej XIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.
  4. Decyzja Komisji rekrutacyjnej jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
  5.  Osoba zakwalifikowana do udziału w projekcie może zrezygnować z uczestnictwa, składając u szkolnego koordynatora projektu stosowne oświadczenie.

III.  Postanowienia końcowe

1. Bieżące informacje na temat szkoleń i kursów realizowanych w ramach projektu będą publikowane na stronie internetowej szkoły.
  2. Za kontakt z uczestnikami projektu w zakresie szkoleń i kursów odpowiada Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli.