EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU 2 EDYCJA – PODSUMOWANIE

Opublikowano: 2022-09-25 19:44, Numer artykułu: 44048

Zakończyliśmy tegoroczną 7 edycję Europejskiego Tygodnia Sportu w  XIII Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Hallera pod hasłem " Europejski Tydzień Sportu w Trzynastce 2 edycja". Byliśmy jedną z dwóch  szkół  w Bydgoszczy , która uczestniczyła w tym wydarzeniu promującym sport, aktywny wypoczynek oraz zdrowy tryb życia.  Jestem przekonany , że przyniosły one wam  radość i zadowolenie . Kreujcie trend na szeroko rozumianą  aktywność fizyczną, szczególnie ważną w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Dziękuję uczniom za aktywny  udział, uśmiech na twarzach, oraz współorganizatorom: pani Kamili Bejger- Rudnickiej, pani Justynie Pilch-Polak, pani Magdzie Wiśniewskiej, pani Marcie Siołkowskiej za trud i wysiłek włożony w organizację cyklu imprez szkolnych. Mam nadzieję że nasze wspólne działania przyniosły  zadowolenie, radość  i  satysfakcję uczestnikom.

Tomasz Polak.

23.09 oraz  28.09.2021r. - Prelekcja na temat zdrowego odżywiania pt. "Żyj zdrowo, odżywiaj się kolorowo"

W tych dniach odbyły się pogadanki połączone z prezentacją multimedialną na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie w trakcie prelekcji mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, poznali zasadę 5 razy ” U” czyli: urozmaicenie  i uregulowanie posiłków, umiarkowanie w jedzeniu, unikanie niektórych produktów, uprawianie sportu. Nieodzowną zasadą naszego menu powinno być hasło: Jemy  oczami czyli wygląd jedzenia ma znaczenie. Na koniec uczniowie stworzyli przykładowy jadłospis na jeden dzień uwzględniając powyższe zasady. Teraz nie pozostaje nic innego jak zastosować nabytą wiedzę w swoim jadłospisie. Do dzieła..

24.09.2021r. - TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W naszej szkole został rozegrany Turniej Tenisa Stołowego, który był skierowany do uczniów  klas I-III . Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich uczestników, następnie przedstawiono cel imprezy i ogłoszono otwarcie rozgrywek. Uczestnicy mieli do dyspozycji 2 stoły, nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Była to okazja do wymiany doświadczeń i umiejętności sportowych.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się: Monika Giergielewicz ( klasa III c),a w następnej kolejności  Amelia Wnuk  ( klasa I a) , Julia Aleksandrzak ( klasa III c).

W kategorii chłopców zwyciężył: Bartek Kowalski ( klasa III d), drugie miejsce zajął Kamil Kistowski ( klasa II b), a trzecie  Krzysztof Szymański ( klasa III c).

27.09.2021r. - TURNIEJ BADMINTONA

W turnieju brali udział uczniowie klas  II LO. Rozgrywki rozgrywano systemem każdy z każdym. W trakcie gry liczyła się precyzja, technika i taktyka. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

I miejsce Mikołaj Habel  klasa II b

II miejsce Pavlo Vashurin  klasa II a

III miejsce Karol Zdunkiewicz  klasa II b

29.09.2021r.- ZUMBA HIGH SCHOOL

Kolejną  innowacyjną formą aktywności fizycznej  jest niewątpliwie  Zumba. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił  w trakcie zajęć "Zumba High School". Można było sprawdzić wytrzymałość, gibkość, równowagę  a to wszystko przy rytmach latynoskich. Ta forma aktywności fizycznej  poprawia kondycję, wzmacnia mięśnie i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. A jak wiadomo ruch+ muzyka= endorfiny.

30.09.2021r. -  TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ  Nauczyciele vs Uczniowie

Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Sportu w Trzynastce 2 edycja, odbył się mecz pedagogów  z uczniami. W trakcie ponad godzinnej rywalizacji reprezentacja uczniów pokonała nauczycieli 3:1 ( 25:15, 25:17, 25: 22-dla nauczycieli, 25: 21). Patrząc na wyniki można powiedzieć,  że było blisko . Uczniowie wykazali się lepszym zgraniem i przygotowaniem techniczno-taktycznym. Każda z drużyn grała do końca  w poszanowaniu gry fair play a doping kibiców motywował  uczestników.

Dziękuję za wspólną grę.