EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - PODSUMOWANIE

Opublikowano: 2021-09-13 18:32, Numer artykułu: 31724

Zakończyliśmy tegoroczną 6 edycję Europejskiego Tygodnia Sportu w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Hallera pod hasłem Europejski Tydzień Sportu w Trzynastce. Byliśmy jedyną szkołą w Bydgoszczy , która uczestniczyła w tym wydarzeniu promującym sport, aktywny wypoczynek oraz zdrowy tryb życia. Jako organizator serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Jestem przekonany , że przyniosły one wam zadowolenie i radość. Kreujcie modę na szeroko rozumianą  aktywność fizyczną, szczególnie ważną w tym trudnym dla nas wszystkich okresie ograniczeń i uciążliwości spowodowanych pandemią. Dziękuję uczniom za udział, uśmiech na twarzach, oraz współorganizatorom: pani Kamili Bejger- Rudnickiej, pani  Magdzie Wiśniewskiej, pani Marcie Siołkowskiej za trud i wysiłek włożony w organizację cyklu imprez szkolnych. Mam nadzieję że nasze wspólne działania przyniosą radość, zadowolenie i  satysfakcję uczestnikom.

23.09.2020r. - TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W turnieju brały udział reprezentacje wszystkich klas. Zwycięzcy mieli okazję zagrać indywidualnie z Pauliną Tes- wicemistrzynią województwa kujawsko- pomorskiego w Tenisie Stołowym, absolwentką Gimnazjum nr 3  w Bydgoszczy. Była to ciekawa lekcja na wymianę doświadczeń i umiejętności sportowych.

Klasyfikacja :       I miejsce   – klasa  II a,

II miejsce  - klasa I a,

III miejsce - klasa II c.

24.09.2020 -  TURNIRJ UNIHOKEJA-  Uczniowie vs Nauczyciele

W trakcie godzinnej rywalizacji lepszymi okazali się pedagodzy , ostatecznie wygrywając 9:6. Walka trwała do samego końca, uczniowie się nie poddawali. Wynik nie  był najważniejszy. Istotna była integracja dwóch drużyn. Wszystko to w poszanowaniu gry fair play. Dziękuje za wspólną zabawę.

25.09.2020r.- ZUMBOWA INTEGRACJA

Chętni uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję zapoznać się z  innowacyjną formą fitness. Zumba bo o niej mowa to nic innego jak "baw się i ruszaj". W trakcie zajęć zawierających elementy fitnessu: pracę mięśni, równowagę i gibkość, uczestnicy mieli do dyspozycji różnorodne choreografie inspirowane tańcami latynoskimi. Taka forma aktywności wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. A co najważniejsze w raz z wylanym potem , pozbywamy się złych emocji oraz stresu. Dalsze zajęcia wkrótce.

28 – 29.09.2020r. - Prelekcja na temat zdrowego odżywiania pt. MÓJ JADŁOSPIS MOJE ZDROWIE

W tych dniach odbyły się pogadanki związane ze zdrowym odżywianiem. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, oraz zasadami zdrowego odżywiania. Regularne posiłki, produkty jak najmniej przetworzone, owoce, warzywa i ograniczenie węglowodanów  to niektóre z zaleceń dotyczących zdrowia naszego i naszych bliskich. Mam nadzieję że teraz każdy uczestnik zajęć uwzględni w swoim jadłospisie nabytą wiedzę. Do dzieła....

30.09.2020r. - TURNIEJ BADMINTONA

W tyrnieju brali udział uczniowie klas I - II LO. W trakcie wstępnej eliminacji do gry finałowej awansowali reprezentanci klasy I a. IIa i II c. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym.

O wygranej decydowały niuanse związane z technika i taktyka gry. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

I miejsce klasa II a

II miejsce klasa II c