EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 5-11.10.2020 r.

Opublikowano: 2021-09-13 18:35, Numer artykułu: 32230

Tegoroczne obchody ETŚD zostały zainicjowane w naszej  szkole po raz pierwszy. W szkole jest wielu uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którzy pomimo swoich trudności i problemów mają warunki sprzyjające osiąganiu celów i sukcesów.

Zaprezentowana została gazetka informacyjna z ciekawostkami na temat dysleksji. Wszyscy uczniowie mieli okazję zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami w zakresie spostrzegania, uważności, zapamiętywania, znajomości ortografii. W czasie godzin wychowawczych rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki, wykonywali ćwiczenia spostrzegawczości, a także sprawdzili swoje umiejętności manualne.

Ponadto we wszystkich klasach zostało przeprowadzone dyktando – tekst o okrutnej wiedźmie lub relaksującej podróży kajakiem. Uczniowie sprawdzili swoją znajomość ortografii oraz mieli okazję przekonać się, że nawet prosto brzmiące zwroty  mogą stanowić trudny orzech do zgryzienia. Sukcesem jest to, że wielu spośród uczniów poradziło sobie bardzo dobrze.

Przedstawiciele klas wykonali prace plastyczne o wybranych sławnych dyslektykach. Prace zostały zaprezentowane na gazetce pod hasłem „ Dysleksja inspiruje do niezwykłych działań”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.

pedagog szkolny Joanna Leżoń oraz pani Żaneta Piotrowska - Sas