EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Opublikowano: 2022-09-25 19:38, Numer artykułu: 45428

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbywały się

pod hasłem "Jesteśmy różni - jesteśmy razem".

Po raz kolejny w naszej szkole przyłączyliśmy się do obchodów ETŚD 4 - 10.10.2021 r. W związku z tym został przeprowadzony konkurs na szkolny plakat nawiązujący do hasła "Jesteśmy różni - jesteśmy razem". Wszystkie klasy wykonały plakaty, które zostały umieszczone na tablicach na szkolnych korytarzach. Wyróżnione zostały plakaty wykonane przez klasy: IIC, IB oraz klasę IIB.

Kolejnego dnia podczas długiej przerwy przeprowadzone zostały zajęcia, podczas których uczniowie rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki, quizy, układali puzzle, wyszukiwali różnice w obrazkach, grali w gry – Dobble, Honey combs. Mieli okazję do sprawdzenia swoich możliwości związanych z spostrzeganiem, koncentracją, wykorzystania  refleksu oraz kreatywności.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział oraz wspólną zabawę.

Organizatorki – Żaneta Piotrowska – Sas, Justyna Pilch – Polak oraz Joanna Leżoń