FESTIWAL KULTUR IV - DOOKOŁA ŚWIATA

Opublikowano: 2023-09-11 18:49, Numer artykułu: 69965
5 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Kultur IV - Dookoła Świata. To projekt w ramach programu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna. Na Wyspie Młyńskiej było kolorowo i wesoło. Ale przede wszystkim mieliśmy możliwość poznać ciekawe kultury z całego niemal świata.
W tym roku XIII LO przedstawiało kulturę czeską i słowacką. Nie zabrakło bohaterów czeskich bajek, „Dobrego wojaka Szwejka” oraz „Heleny Vondrackowej”. Towarzyszyła nam muzyka ludowa Czech i Słowacji, a koncert na żywo dały Alina, Alisa i Kira.
Mieliśmy także zaszczyt gościć przy naszym stanowisku Honorowego Konsula Republiki Czeskiej, Pana Dariusza Zimnego oraz Honorowego Konsula Republiki Słowackiej, Pana Wiesława Olszewskiego.
Miło nam poinformować, iż w kategorii Grand Prix otrzymaliśmy IV miejsce