„LEKCJE ARCHIWALNE - CO KRYJĄ ARCHIWA IPN ”.

Opublikowano: 2023-09-11 19:12, Numer artykułu: 62666
15 grudnia uczniowie klas 3 a i 1 a uczestniczyli w zajęciach „Lekcje archiwalne - Co kryją archiwa IPN”.

Podczas pierwszej części dr Przemysław Wójtowicz z Biura Badań Historycznych przeprowadził warsztaty na temat stanu wojennego.W drugiej części zajęć, którą poprowadziły Panie Anna Jakubowska i Karolina Marciniak, pracownice WA, uczniowie/uczennice zapoznały się ze specyfiką pracy archiwum Delegatury IPN w Bydgoszczy, Uczestnikom zwrócono uwagę na różnorodność zgromadzonej dokumentacji ze względu na postać fizyczną, rodzaj dokumentacji oraz instytucje przekazujące materiały archiwalne. Całość zajęć uzupełniono prezentacją najciekawszych, a także nietypowych archiwaliów znajdujących się w archiwum Wydziału.