LEKCJE Z TEMIDĄ

Opublikowano: 2021-09-13 18:41, Numer artykułu: 32555

W dniach 22-23.10.2020 roku uczniowie naszego liceum uczestniczyli w cyklu 10 godzin warsztatów w ramach programu "Lekcje z Temidą".

„Lekcje z Temidą” to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć kształtowany jest szacunek do prawa oraz samo zainteresowanie prawem. W ramach programu młodzież poznawała system prawa w Polsce, a także dowiedziała się jak samodzielnie szukać przepisów prawnych i w jaki sposób rekrutować się na studia prawnicze. Uświadamiając uczniów o skutkach prawnych prześladowania rówieśników (stalking) zwiększamy bezpieczeństwo w szkole. Ponadto program obejmował informacje z zakresu prawa konsumenckiego oraz cyberbezpieczeństwa.

Jarosław Pilich