"Młodzi głosują".

Opublikowano: 2020-09-06 20:10, Numer artykułu: 16982

Jak co roku, nasza szkoła zgłosiła się do projektu "Młodzi głosują". Do udziału w projekcie zgłosiło się czworo uczniów (2 uczennice z klasy 2 liceum i 2 uczniów z klasy 3 liceum). Zadaniem całej czwórki było przygotowanie sali do wyborów, udział w komisji wyborczej oraz liczenie głosów. Termin głosowania wyznaczyliśmy na 8 października. Zanim jednak doszło do wyborów, uczniowie klas maturalnych pod okiem nauczycieli opracowali regulamin wyborów. Uczniowie klasy 2 przygotowali listy kandydatów z naszego okręgu wyborczego i dopilnowali, by cała szkoła się z nimi zapoznała.  Uczniowie głosowali podczas wyznaczonej lekcji. Po okazaniu legitymacji lub dowodu osobistego i złożeniu podpisu na liście obecności, każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania i mógł oddać głos. Uczniowie wykazali się wyjątkową dyscypliną i powagą. A oddane przez nich głosy były przemyślane. Po ogłoszeniu wyników długo trwały dyskusje i wymiana opinii. Uczniowie pełnoletni zobowiązali się również do wzięcia udziału w wyborach 13 października.

Marta Siołkowska