OLIMPIADA ZDROWIA PCK Z BIEDRONKĄ - ETAP OKRĘGOWY

Opublikowano: 2023-09-11 18:53, Numer artykułu: 68802
Za nami etap okręgowy (wojewódzki) 30. Jubileuszowej Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. W tym etapie uczestniczyło jedenaścioro uczniów z naszego województwa. Wiedza uczniów była sprawdzana w formie testu z zakresu zdrowego odżywiania się oraz ekologii ???????? Oceniono także nadesłane prace związane z akcją prozdrowotną, którą każdy z uczestników Olimpiady przeprowadził w swojej społeczności szkolnej. Akcja, która miała na celu promowanie zdrowego stylu życia, była prezentowana i oceniana podczas etapu okręgowego i będzie oceniana podczas etapu ogólnopolskiego.
Zwycięzcą etapu okręgowego (wojewódzkiego) Olimpiady w każdej kategorii wiekowej zostawał uczestnik, który uzyskał największą sumaryczną liczbę punktów z dwóch części etapu okręgowego: testu i akcji prozdrowotnej.
Zuzanna Opozda – uczennica klasy II b naszej szkoły – zakwalifikowała się do etapu Ogólnopolskiego, zdobywając tym samym I miejsce w etapie wojewódzkim na poziomie szkół średnich. ????????
Finaliści tego etapu po raz kolejny powalczą o indeks na wybrany kierunek. W tym roku są to: Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Wyróżnieniem dla najlepszych uczestników jest również sam wyjazd na finał – olimpijczycy spędzą razem trzy dni uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach, zdobywając nowe umiejętności, integrując się i dobrze się bawiąc.
Finał Olimpiady obejmuje:
1) test składający się ze 100 pytań (zarówno jedno-, jak i wielokrotnego wyboru, jak i z pytań o charakterze „prawda-fałsz"). Na wykonanie tego zadania przeznacza się 75 minut;
2) ocenę zaprezentowanej osobiście przez uczestnika akcji prozdrowotnej ocenianej w ramach etapu okręgowego Olimpiady, na którą przeznacza się 15 minut na każdego uczestnika, w tym 10 minut na prezentację akcji przez uczestnika i 5 minut na pytania Jury Olimpiady w finale.
Przed Zuzią OGROMNE wyzwanie – ogrom materiału i wiele godzin przygotowań.
Zuziu! Cała społeczność szkolna już gratuluje Ci sukcesu i trzyma za Ciebie kciuki w Finale! ✊????
Opiekunem Zuzi podczas Olimpiady jest Pani Ilona Wierzbicka