OLIMPIADA ZDROWIA PCK Z BIEDRONKĄ W TRZYNASTCE RUSZYŁA

Opublikowano: 2023-09-11 19:00, Numer artykułu: 66521

Miło mi poinformować iż, Olimpiada Zdrowia PCK z Biedronką  w XIII LO ruszyła.
Za nami pierwszy – szkolny etap Olimpiady.

Nazwa nieco się zmieniła, ale cel jest ten sam; wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, promocja nawyków zdrowego odżywiania, ruchu i higieny oraz dbania o środowisko naturalne.

Konkurs jest przedsięwzięciem kilkuetapowym i obejmuje:

Etap szkolny organizowany przez Szkoły od 27-31 marca 2023 r.

Etap rejonowy/strefowy organizowany przez Oddziały Rejonowe PCK 21 kwietnia 2023 r.

Etap okręgowy organizowany przez Oddziały Okręgowe PCK 19 maja 2023 r.

Finał ogólnopolski organizowany przez Biuro Zarządu Głównego PCK 16-18 czerwca 2023 r.

Uczniowie konkurować będą z rówieśnikami z całej Polski o wartościowe nagrody, a jeden finalista ze szkoły średniej otrzyma indeks na wybraną uczelnię: Uniwersytetu Opolskiego lub Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Do szkolnego etapu Olimpiady przystąpiło dziesięcioro uczniów, których zadaniem było rozwiązanie testu online na stronie Olimpiady, składającego się z 30 pytań testowych (zarówno z jedną poprawną odpowiedzią, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz").
Na wykonanie testu przeznaczonych było 30 minut.

Największą ilość punktów zdobyła Zuzanna Opozda – uczennica klasy II b

Zuzia niebawem rozpocznie intensywne przygotowania do etapu rejonowego, a mu już dziś życzymy jej powodzenia.

Koordynator Olimpiady w Szkole
Ilona Wierzbicka