Poranek z Patronem

Opublikowano: 2020-09-06 20:23, Numer artykułu: 17658

8 listopada, na trzy dni przed 101. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klas pierwszych naszego liceum byli uczestnikami uroczystego spotkania poświęconego patronowi szkoły – gen. Józefowi Hallerowi. Młodzież poznała najważniejsze fakty z jego życia, dowiedziała się dlaczego generał jest nierozerwalnie związany z wybijaniem się Polski na niepodległość oraz jak obecnie w kraju i w Bydgoszczy kultywuje się pamięć po nim. Uczniowie zobaczyli też książki, czasopisma, zdjęcia obrazujące postać patrona, usłyszeli archiwalne nagranie fragmentu przemówienia  generała, w którym wspomina uroczystość zaślubin Polski z morzem, usłyszeli hymn Błękitnej Armii, a następnie rozwiązywali test oraz krzyżówkę dotyczącą powyższych zagadnień. Poranek z Patronem pomogły przygotować uczennice z kl. II a – Luiza, Kasia i Weronika.

Grażyna Grzejda