Program „Przychodzi uczeń do prawnika” .

Opublikowano: 2020-09-07 21:19, Numer artykułu: 18620

Dnia 25 listopada, 26 listopada  oraz 2 grudnia odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach programu „Przychodzi uczeń do prawnika”. Przeprowadzili je pod patronatem Fundacji Civitas radcy prawni: Pani Mecenas Joanna Szabłowska, Pan Mecenas dr Karol Smoter oraz Pan Mecenas Bartosz Dolny.

Uczniowie pracowali na przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości innowacyjnym poradniku „Przychodzi uczeń do prawnika”, który jest przewodnikiem po prawie. Program ten ma na celu rozwijanie świadomości prawnej młodzieży, ma uświadamiać, że znajomość prawa jest korzystna, chroni przed zagrożeniami i pomaga w codziennym życiu.

Spotkania dotyczyły takich aspektów prawa jak: prawo spadkowe, prawa konsumentów, prawo rodzinne, prawo własności intelektualnej, odpowiedzialność prawna młodzieży, zwłaszcza związana z jej działalnością w Internecie.

Uczniowie klas I i II liceum dowiedziała się także, co zrobić w przypadku kradzieży tożsamości oraz jakie działania może podjąć osoba, by zminimalizować ryzyko takiej kradzieży.

Jarosław Pilich