PROJEKT "TO(DZIAŁA)MY"

Opublikowano: 2021-09-13 20:41, Numer artykułu: 35218

Ekologia zawsze była ważnym tematem dla uczniów naszego liceum. Nie bez powodu ochrona środowiska stanowi jeden z punktów naszego Kodeksu Trzynastki. Na początku roku szkolnego nasza szkoła zgłosiła się do realizacji projektu "TO(DZIAŁA)MY", organizowanego przez UNICEF i Fundację Santander Bank Polska S.A. Wybraliśmy zakres tematyczny związany z ekologią i ochroną środowiska. Skoncentrowaliśmy się na ważnych dla nas kwestiach: plastiku (nadmiernego zużycia, mikroplastiku, recyklingu, ekologicznej alternatywy dla plastiku), oszczędzania wody oraz wpływu zanieczyszczenia środowiska na zwierzęta, a uczniowie klas drugich opracowali prezentacje. Dzięki poszukiwaniom informacji, poszerzyliśmy swoją wiedzę i staliśmy się bardziej świadomi konsekwencji, jakie niesie za sobą nadmierne zużycie plastiku czy wody. Teraz zachęcamy Was do zapoznania się z naszymi prezentacjami i zmiany swoich nawyków na takie, które będą bardziej ekologiczne. Przyjemnej lektury.

Samorząd Uczniowski XIII LO.

Prezentacje w załącznikach: