REALIZACJA BYDGOSKIEGO INTEGRACYJNEGO GRANTU OŚWIATOWEGO „MÓJ PIĘKNY, KOLOROWY ŚWIAT”

Opublikowano: 2020-09-06 17:07, Numer artykułu: 8829

Od września do grudnia realizowany był w naszej szkole grant integracyjny „ Mój piękny, kolorowy świat”. Organizacja zajęć artystycznych miała na celu poprawienie samopoczucia uczestników, nawiązanie kontaktu z otaczającym światem, poprawę jakości życia, a także pogłębienie znajomości samego siebie. Program zajęć obejmował działania inspirująco-integrujące w plenerze i pracowni plastycznej. Młodzież m.in. dwukrotnie uczestniczyła w warsztatach artystycznych w Brzózkach. Każde z zajęć miało swoją specyfikę i walory kształcące, które pozwoliły uczestnikom wykonać atrakcyjne, niekonwencjonalne prace.

Uczniowie pracowali różnorodnymi technikami plastycznymi:
DECOUPAGE ( bombka śnieżna, koszyk ze świąteczną dekoracją),

SCRAPBOOKING (kartka świąteczna),

MALARSTWO (punktowe, akrylem, akwarelą) ,

RZEŹBA (kompozycje figuralne modelowane w glinie).

W ramach grantu uczniowie Zespołu Szkół nr 35 brali również udział w warsztatach w Manufakturze Słodyczy Karmelowa Kraina.  Mieli możliwość obserwowania jak powstają pyszne smakołyki. Samodzielnie wykonali własnego lizaka i czekoladę.

W tym wyjątkowym okresie przedświątecznym młodzież zwiedziła także  wzorcownię Fabryki Bombek „Sopel”, w której zapoznała się z procesem produkcji i ozdabiania bombek choinkowych.                    Każdy z uczestników otrzymał świąteczny upominek.

Na zakończenie realizacji grantu w szkole została zorganizowana wystawa oraz kiermasz świąteczny.

Realizator grantu

Beata Makurat