Samorząd Uczniowski XIII LO

Opublikowano: 2021-09-28 19:35, Numer artykułu: 16979

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych do współpracy!!!

Rozwijanie aktywności i samorządności jest jedną z ważniejszych kwestii w procesie wychowania. Działania te rozbudzają inicjatywę uczniów, ich samodzielność i kreatywność. Z tego też względu na terenie naszej szkoły działa Samorząd Uczniowski. Plan pracy Samorządu Uczniowskiego jest zgodny ze statutem szkoły i dostosowany do oczekiwań młodzieży, nauczycieli i wychowawców.

Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego:

• Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.
• Urzeczywistnienie idei wolności poprzez rozumienie i poszanowanie elementarnych praw człowieka.
• Kształtowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia.
• Stwarzanie sytuacji dających możliwość wykazania inicjatywy samorządowej w bezinteresownym działaniu na rzecz szkoły i środowiska.
• Integrowanie wychowawczych działań szkoły i rodziny ze środowiskiem lokalnym.
• Uświadomienie roli młodego człowieka w rodzinie i społeczności lokalnej.

Opieku Samorządu Uczniowskiego – Agata Tomacka - Kulska

Skład Samorządu Uczniowskiego w  2023/2024:

Przewodniczący :                       Marika Bieranowska, klasa 3a

Zastępca przewodniczącego :     Amelia Pilarska, klasa 2a

Członkowie SU:                         Wiktoria Szwed, klasa 4a oraz Mikołaj Habe, klasa 4b

W załączniku regulamin SU XIII LO