ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU

Opublikowano: 2020-09-06 17:12, Numer artykułu: 11820

W ramach Światowego Tygodnia Mózgu, dnia 12, 13 i 14 marca pani Malwina Bembnista i pani Marta Siołkowska przygotowały dla uczniów kilka atrakcji. Dla ich mózgów zresztą też - zaserwowane zadania sprawiły, że główki pracowały pełną parą.

Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat mózgu człowieka, dowiedzieli się także, jaka dieta wspiera pracę naszego biologicznego komputera. Na koniec mogli się przekonać, na jaki poziomie jest ich iloraz inteligencji, rozwiązując testy i łamigłówki. Łamigłówki łatwe nie były, o co zadbała nasza matematyczka, pani Arleta Zagożdżon. Efektem naszej (i naszych mózgów) wspólnej pracy był plakat oraz trójwymiarowy model mózgu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wspólną zabawę.