SZCZEPIMY SIĘ !!!

Opublikowano: 2021-09-01 16:22, Numer artykułu: 42728

SZCZEPIMY SIĘ – WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

1.09.2021r. wracamy do nauki stacjonarnej. Wszyscy czynimy to z wielką radością i nadzieją, że tak będzie przez cały rok szkolny 2021/2022.

Musimy jednak pamiętać, że cały czas trwa pandemia COVID - 19. Będziemy więc pracować w zasadach reżimu sanitarnego, licząc na pełne ich przestrzeganie.

Każdy z nas powinien zrobić wszystko, aby w poczuciu pełnej odpowiedzialności za zdrowie własne oraz wszystkich, z którymi będziemy mieć kontakt w szkole, nauka w formie stacjonarnej była możliwa przez cały rok szkolny. Bardzo dużą szansą są dla nas wszystkich, na bezpieczne przetrwania zbliżającej się kolejnej fali pandemii COVID – 19, są SZCZEPIENIA.  Im więcej osób z naszej szkoły zostanie zaszczepionych, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będziemy musieli korzystać ze zdalnego nauczania. Jako dyrektor szkoły czuję ogromną odpowiedzialność za zdrowie wszystkich członków społeczności szkolnej. Wszyscy wiemy, jak czas rozłąki, w czasie zdalnego nauczania negatywnie wpływał na efekty kształcenia, stan psychiczny, sprzyjał pogłębianiu poczucia samotności, a nawet stanów depresyjnych.

Zróbmy więc wszystko, aby uniknąć powtórzenia sytuacji związanej z przejściem na zdalne nauczanie.

Jeśli są wśród nas osoby, które nie zostały jeszcze zaszczepione BARDZO proszę o skorzystanie z takiej możliwości, w której szkoła może pomóc.

Przekazuję więc informacje otrzymane od Ministra Edukacji i Nauki, licząc na to, że uda nam się dotrzeć do świadomości rodziców, uczniów nauczycieli i pracowników, aby w ten sposób zapewnić wszystkim możliwość podjęcia decyzji w sprawie szczepienia.

Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Dodatkowo :

Od 25 sierpnia działa specjalny adres mailowy szczepienia-dzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami uczniów. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zachęcamy rodziców, którzy mają wątpliwości związane ze szczepieniami dzieci, do skorzystania z możliwości zadawania pytań ekspertom.

Licząc na pełne zrozumienie sytuacji, w której się znajdujemy, mając poczucie odpowiedzialności za naszą społeczność szkolną,  wierzę, że wspólnie zrobimy wszystko, aby każdy z nas mógł czuć się bezpieczny i mógł uniknąć tak groźnych skutków zakażenia COVID – 19.

Małgorzata Kryś