TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Opublikowano: 2023-09-11 19:29, Numer artykułu: 60879

Nasza szkoła  już po raz kolejny uczestniczy w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Celem Ś.T.P.  jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. W ramach koła biologiczno-chemicznego uczniowie zapoznali się z  kulisami pracy laborantów i technologów. Pani Żaneta Piotrowska- Sas, p. Sandra Łoboda  oraz p. Marta Kobiela – Malanowska przeprowadziły z młodzieżą zajęcia pt.Pieniądze ze śmieci, czyli dlaczego należy racjonalnie gospodarować surowcami wtórnym. Zadanie uczniów było obliczenie średniej tygodniowej, miesięcznej i rocznej „produkcji” odpadów w swojej rodzinie. Młodzież opracowała projekty racjonalnego gospodarowania surowcami wtórnymi w najbliższym środowisku: w szkole, w domu, na osiedlu.