X Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region”.

Opublikowano: 2020-09-07 21:22, Numer artykułu: 18842

6 grudnia 2019 roku uczniowie klas I i II wzięli udział w I etapie X edycji Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region”. Jej organizatorem jest Straż Miejska oraz Wyższa Szkoła Bankowa.

Celem tej Olimpiady jest popularyzacja przepisów prawnych z zakresu ładu i porządku publicznego oraz bezpieczeństwa w kontekście uprawnień instytucji stojących na ich straży, kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie budowania poczucia odpowiedzialności za wspólne dobro społeczne, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz aktywizacja zachowań prospołecznych w środowiskach lokalnych.

W tym roku patronat nad olimpiadą objął między innymi Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan  Marek Gralik.

Naszym uczniom życzymy powodzenia!

Jarosław Pilich