Z CHEMIĄ I BIOLOGIĄ ZA PAN BRAT - KONKURS

Opublikowano: 2023-09-11 19:10, Numer artykułu: 63334

W dniu 20 stycznia 2023 w naszej szkole odbył się szkolny konkurs pt. „Z chemią i biologią za pan brat”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań uczniów naukami ścisłymi i pogłębianie wiedzy z zakresu chemii, biologii oraz rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości do rozwiązywania problemów chemicznych, a także  zdolności logicznego myślenia. Formuła konkursu zachęciła uczniów do samodzielnej pracy nad rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach chemii i biologii.

Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich liceum. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie przeprowadzić doświadczenie chemiczne oraz odpowiedzieć na losowo wybrane pytania z zakresu tych przedmiotów.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Konkurs został zorganizowany  przez p. Martę Kobielę – Malanowską oraz p. Żanetę Piotrowską – Sas.

Laureaci:
I miejsce ex aequo  Zuzanna Opozda z kl.  II b oraz Norbert Szweda z kl. III b
II miejsce - Alina Romancha z klasy I c

III miejsce - Marta Grabowska z kl.  I a

Gratulujemy laureatom  i życzymy dalszych sukcesów