TYDZIEŃ IRLANDZKI 2024

Opublikowano: 2024-03-25 19:05, Numer artykułu: 80713

Z okazji Dnia Świętego Patryka uczniowie XIII LO realizowali międzyprzedmiotowy projekt dotyczący Irlandii. Tydzień irlandzki rozpoczął się 15 marca wystawą uczniowskich prac plastycznych oraz przewodników, książek i broszurek irlandzkich . Dnia 18.03.2024 odbył się Konkurs Wiedzy o Irlandii oraz Shamrock hunt, które przygotowała Pani Monika Mrozińska. Na lekcjach informatyki pod okiem Pani Ilony Wierzbickiej uczniowie wykorzystując program Canva stworzyli projekty okładek do książek, gier memory i zakładek z motywami Irlandii. Pani Arleta Zagożdżon przygotowała dla swoich uczniów zadania powiązane treścią z Irlandią. Pan Jarek Pilich przeanalizował z uczniami przykłady wątków irlandzkich w światowej kinematografii. Natomiast Pan Michał Helmin przeprowadził pracę w grupach utrwalając główne wydarzenia historyczne dotyczące Irlandii. W tym roku również na lekcja wychowawczych i zajęciach humanistyczno-lingwistycznych znalazł się czas na quizy i ciekawostki o Irlandii. Niezawodny samorząd szkolny zadbał, by zmobilizować uczniów do założenia ubrań w kolorze flagi irlandzkiej lub zielonego elementu stroju. Obchody Tygodnia irlandzkiego zakończyła prezentacja muzyki irlandzkiej na lekcjach muzyki.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie,

B. Szmania