EUROPE DIRECT BYDGOSZCZ w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Hallera w Bydgoszczy - Projekt "Zjednoczeni w różnorodności".

Opublikowano: 2022-09-25 18:54, Numer artykułu: 54324

25 maja 2022 r. gościliśmy w naszej szkole Honorowego Konsula Ukrainy Pana Krzysztofa Sikorę, Prezydenta Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Spotkał się on z uczniami naszej "ukraińskiej" klasy oraz uczniami klas III LO. Spotkanie dotyczyło nauki młodzieży ukraińskiej w polskich szkołach oraz integracji naszych uczniów. W ramach projektu w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele WSG, pracownicy Europe Direct Bydgoszcz z Ukrainy i Zambii. Poprzez zabawę uczniowie z Ukrainy poznawali tajniki Unii Europejskiej, projekty unijne, z jakich mogą korzystać od 2004 roku nasi uczniowie.