SZKOLNY KONKURS ŁACIŃSKICH ZWROTÓW W JĘZYKU POLSKIM

Opublikowano: 2023-10-29 20:18, Numer artykułu: 73979

Od 20 do 24 października odbywał się szkolny konkurs z łacińskich zwrotów, który zgromadził uczniów z różnych klas naszej szkoły. Wydarzenie to miało na celu nie tylko promowanie kultury łacińskiej, ale również rozwijanie umiejętności językowych i logicznego myślenia. Konkurs polegał na rozwiązaniu zagadek zawierających popularne łacińskie zwroty, takie jak „carpe diem" czy „veni, vidi, vici ". Uczniowie musieli przetłumaczyć te zwroty na język polski. Podczas zawodów wielu uczestników wykazało się ogromną wiedzą i sprawnością w posługiwaniu się łaciną. Najlepsi uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, które miały zachęcić ich do dalszego rozwijania swojej pasji do języka łacińskiego. Szkolny konkurs był doskonałą okazją do nauki, zabawy i rywalizacji. Wydarzenie to pokazało, że wiedza z zakresu łaciny nadal ma swoje miejsce w dzisiejszym świecie i może być fascynującym obszarem nauki. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, konkurs okazał się sukcesem i z pewnością zostanie powtórzony w przyszłości.