TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Opublikowano: 2024-03-20 19:37, Numer artykułu: 80407
W minionym tygodniu świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego ????????
Z tej okazji:
✅ klasy 3a, 4a oraz 4c wybrały się na @Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy , gdzie wysłuchały wykładów w ramach sesji naukowej "Czysta i brudna polszczyzna",
✅ zorganizowane zostały dwa etapy testu wiedzy o naszym ojczystym języku - etap klasowy oraz finał szkolny, w którym wzięli udział trzej najlepsi przedstawiciele z każdego oddziału.
Wyniki Wielkiego Testu Wiedzy o Polszczyźnie i Jej Odmianach przedstawiają się następująco:
????I miejsce - Zuzanna Opozda, klasa 3b
????II miejsce - Maria Kuszmider, klasa 3a
????III miejsce - eq aequo Daria Koval i Norbert Szweda - oboje z klasy 4b
Serdecznie gratulujemy! ☺️????????
✅ zwieńczeniem obchodów Tygodnia Języka Ojczystego była gra "Jaka to lektura?", podczas której uczniowie mogli szukać ukrytych w szkole QR kodów, odgadywać lektury po ilustracjach i zgłaszać się do polonistów po docenienie ich trudu ????
Wszystkim dziękujemy za włączenie się w odchody Tygodnia Języka Ojczystego ????????
Niech dbałość o język towarzyszy Wam każdego dnia!