Wizyta uczniów w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Bydgoszczy

Opublikowano: 2024-10-08 18:45, Numer artykułu: 84575
         W dniu 13 czerwca uczniowie klas 2a i 2c naszej szkoły mieli wyjątkową okazję odwiedzić Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Bydgoszczy. Wycieczka była nie tylko ciekawą lekcją biologii, ale również inspirującym doświadczeniem, które pozwoliło młodzieży na zapoznanie się z zaawansowanymi technikami stosowanymi w rolnictwie i ogrodnictwie.
        Zwiedzanie rozpoczęło się od wykładu wprowadzającego, podczas którego specjaliści z Instytutu przedstawili podstawy genetyki roślin oraz metody hodowli stosowane w ich pracy.
W kolejnej części wycieczki uczniowie zwiedzili szklarnie, gdzie mogli zobaczyć różne etapy wzrostu i rozwoju roślin. Przewodnicy dokładnie omówili znaczenie kontrolowanych warunków klimatycznych oraz nawadniania w procesie hodowli.
        Dla wielu z nich był to inspirujący dzień, który z pewnością wzbudził zainteresowanie naukami przyrodniczymi. Odwiedziny w Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin okazał się nie tylko wartościową lekcją, ale także świetną zabawą. Dzięki takiemu doświadczeniu, uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca naukowców od kuchni i jakie znaczenie mają ich badania dla codziennego życia.