WIZYTA W BYDGOSKIM CENTRUM TARGOWO - WYSTAWIENNICZYM

Opublikowano: 2023-12-10 12:57, Numer artykułu: 76308

We wtorek 5 grudnia grupa 50 uczniów odwiedziła warsztaty zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej W Przysieku i Klub Ekologiczny  „Atmosfera”. Uczniowie zostali powitani przez przewodniczącego, który przedstawił cele i założenia spotkania. Następnie wzięli udział w wykładach i warsztatach na temat bioróżnorodności w Polsce. Prowadzący zajęcia opowiedział o różnych gatunkach, ich występowaniu, zwyczajach i roli w przyrodzie, szczególną uwagę zwrócił na odmiany obecne w naszym mieście. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć zdjęcia i filmy przedstawiające ptaki w ich naturalnym środowisku. Pod kierunkiem wykładowcy nauczyli się rozpoznawać gatunki po ich wyglądzie i odgłosach. Wtorkowe lekcje z zakresu edukacji ekologicznej okazały się bardzo interesujące i pouczające. Pomogły nam poszerzyć wiedzę o zwierzętach  i zrozumieć znaczenie bioróżnorodności.