676 URODZINY BYDGOSZCZY

Opublikowano: 2022-09-25 19:00, Numer artykułu: 53239
26 kwietnia  2022 nasi uczniowie uczcili 676. urodziny Bydgoszczy! Z tej okazji klasy 1a oraz 2b udały się na grę miejską, podczas której odwiedziły jedne z najważniejszych punktów na mapie naszego miasta, w tym:
✔️Operę,
✔️Wyspę Młyńską,
✔️Stary Rynek,
✔️słynne rzeźby: Przechodzącego Przez Rzekę, Potop, Trzy Gracje, Łuczniczkę,
✔️Teatr Polski.
Uczniowie nie tylko spacerowali ulicami Bydgoszczy, ale mieli także do wykonania zadania, podczas których dowiedzieli się co nieco o gwarze bydgoskiej, przypomnieli sobie legendę o mistrzu Twardowskim oraz sprawdzili repertuar wystawianych sztuk. Było też kreatywnie! Młodzież zmierzyła się z nagraniem reportażu z Wyspy Młyńskiej, pod teatrem nakręciła krótką scenę, a także wymyśliła legendę o bydgoskiej Łuczniczce. Na każdym z punktów należało też zrobić grupowe zdjęcie.
Podczas gry pogoda dopisała, co niewątpliwie podkreśliło uroki naszego miasta. ☀️