SZKOLENIE STRZELECKIE

Opublikowano: 2024-04-07 19:36, Numer artykułu: 81282

W ubiegły piątek, uczniowie wszystkich klas pierwszych odbyli trzygodzinne szkolenie strzeleckie pod okiem jednego z rodziców naszej uczennicy, Pana Roberta Adamczewskiego.
Uczniowie zostali zapoznani z historią, budową broni i amunicji, dowiedzieli się też, na czym polega bezpieczne obchodzenie się z nią. Poznali też zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Ponadto, zostali zaznajomieni jak przyjmować postawy strzeleckie i zgrywać przyrządy celownicze, regulować oddech w czasie składania się do strzału oraz ściągać język spustowy.

Uczniowie, zarówno chłopcy jak i dziewczęta bardzo chętnie uczestniczyli w części praktycznej szkolenia.

Teraz kolej na realizację strzelań. Już niebawem wybierzemy się na strzelnicę. Zobaczymy, który uczeń wykaże się najcelniejszym okiem.

Panu Adamczewskiemu bardzo dziękujemy za poświęcony uczniom czas, podziwiamy za wiedzę, entuzjazm i przepiękną broń kolekcjonerską.

Ilona Wierzbicka