NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Opublikowano: 2023-11-12 20:46, Numer artykułu: 74758
10 listopada, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu ważnemu dla wszystkich Polaków świętu. Już tradycyjnie jego obchody były połączone ze ślubowaniem klas pierwszych.
Apel został uświetniony wspólnym śpiewaniem piosenek i pieśni patriotycznych, recytacją wierszy polskich poetów, a także przypomnieniem słów „Katechizmu polskiego dziecka”. Prowadzący przypomnieli losy naszej Ojczyzny odwołując się do konkretnych wydarzeń z historii. Z kolei Pani Wicedyrektor, Jolanta Domińska oraz przedstawicielka Rady Rodziców, Pani Anna Tabuła, odwołały się do wartości pamięci i wiedzy o naszych dziejach. Wszystko to uzmysłowiło zgromadzonym, jak ważna jest możliwość życia w wolnej Polsce i pokazało, że musimy o tę wolność dbać, ponieważ nie jest dana raz na zawsze.
Po uroczystym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych, w którym zobowiązali się, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, szanować tradycje szkoły i godnie reprezentować nasze liceum. Pierwszakom przekazano życzenia od starszych roczników, a po części oficjalnej uczniowie udali się na „Poranek z patronem”, podczas którego przypomniano im sylwetkę patrona naszej szkoły, generała Józefa Hallera.
Niech żyje Niepodległa! ????????