Wizyta w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Opublikowano: 2023-11-23 21:50, Numer artykułu: 75382

Klasa 2c miała okazję uczestniczyć 23 listopada w dwóch fascynujących wykładach. Pierwszy zatytułowany był  ,,Czy muzyka poprawia procesy uczenia się?" Prowadząca wykład przybliżyła związek między muzyką a procesami uczenia się. Dowiedzieliśmy się, że muzyka może wpływać na naszą koncentrację, pamięć i kreatywność. Kolejny wykład odkrył nam fascynujący świat dzikich pszczół w środowisku miejskim (,,Dzikie pszczoły w miejskiej dżungli"). Dowiedzieliśmy się, jak te owady radzą sobie w mieście oraz jak istotną rolę odgrywają w ekosystemie miejskim, zapylając rośliny i wspierając różnorodność biologiczną.
Wizyta w bibliotece uniwersyteckiej była bardzo pouczająca. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji z zakresu psychologii i entomologii. Wykłady były prowadzone przez doświadczonych naukowców, którzy chętnie odpowiadali na pytania uczniów.