WIZYTA W OGRODZIE BOTANICZNYM UNIWERSYTETU KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY

Opublikowano: 2023-10-15 21:34, Numer artykułu: 73260

W czwartek 12.10.2023r. klasa 1 a z p. Martą Kobielą – Malanowską oraz p. Agnieszką Nalazek uczestniczyła w wyjściu do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wycieczkę zorganizowano w ramach zajęć terenowych z biologii.
Program wyjścia obejmował spacer po ogrodzie oraz udział w warsztatach tematycznych. Tematyka zajęć „Jeżeli zmieni się klimat…” dotyczyła tego co rosło, co rośnie, co może pojawić się w przyszłości? Uczniowie poznali rośliny, które rosły na terenie obecnej Polski w minionych erach, dowiedzieli się, czemu nie przetrwały i czemu znów można je tu uprawiać. Poznali też gatunki, które być może będą tworzyć szatę roślinną po zmianach klimatu. Poprzez zwiedzanie, młodzież zapoznała się z różnorodnością świata roślin. Celem wyjścia była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie, obejrzenie bogatej kolekcji wielu gatunków ciekawych roślin i nauczenie się ich rozpoznawania. Zwiedzanie ogrodu rozpoczęto od przejścia przez oczko wodne po ścieżce z kamieni i drewna. Spacer ten wzbudził wiele emocji i bardzo spodobał się uczniom. Kolejnym etapem zwiedzania było oglądanie stref roślinności występujących w górach. Następnie podziwiano okazy drzew i krzewów. Duże zainteresowanie wzbudziło oglądanie roślin egzotycznych - kaktusów. Poprzez udział w wyjściu do Ogrodu Botanicznego w Bydgoszczy, młodzież rozwinęła i umocniła kształcone kompetencje kluczowe z przedmiotów przyrodniczych, które wszechstronnie wpływają na rozwój człowieka.