WIZYTA W TEATRZE

Opublikowano: 2024-03-27 14:58, Numer artykułu: 80848

Dnia 26 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami mieli przyjemność uczestniczyć w spektaklu teatralnym na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego pod tytułem ,,Kordian", który odbył się w Kinie Adria w Bydgoszczy. Przedstawienie w nowoczesny sposób interpretowało romantyczne dzieło Słowackiego. Scenografia, kostiumy i gra aktorska znakomicie oddawały mroczną atmosferę i wewnętrzne rozterki Kordiana. Szczególnie duże wrażenie na uczniach wywarły sceny monologów Kordiana oraz wątki historyczne obecne w dramacie wieszcza. Wizyta w Kinie Adria była dla uczniów nie tylko ciekawym doświadczeniem teatralnym, ale również okazją do głębszej refleksji nad kondycją człowieka i problemami współczesnego świata.