ZERO DLA DYSKRYMINACJI

Opublikowano: 2022-09-25 19:17, Numer artykułu: 50476

Dnia 1 marca 2022r  w naszej szkole obchodziliśmy święto „Zero dla Dyskryminacji” ustanowione w 2014 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W związku z tym klasa 1a i 3a wzięła udział w zajęciach warsztatowych pt: Możemy różnić się pozytywnie- przeciwdziałanie dyskryminacji, marginalizacji i wykluczeniu. Celem warsztatu było uświadomienie uczniom korzyści wynikających z różnorodnego społeczeństwa. Licealiści między innymi przypomnieli sobie pojęcia: dyskryminacja, rasizm, nietolerancja, wykluczenie, uprzedzenia, stereotyp. Potrafili  wskazać pozytywne i negatywne skutki różnorodności społeczeństwa i konstruktywne sposoby przeciwstawiania się przejawom dyskryminacji.  Doskonalili również trening dyskusji przy odmiennych opiniach.

Odpowiedzialność za zakończenie dyskryminacji spoczywa na nas wszystkich. Każdy może próbować coś zmienić .

Prowadzące: Joanna Leżoń i Justyna Pilch-Polak